Lublin: Piknik Teatralny już w najbliższą sobotę - wlubelskim.pl

Lublin: Piknik Teatralny już w najbliższą sobotę

Pierwszy weekend lipca to początek teatralnych pikników dzielnicowych organizowanych w ramach tegorocznych obchodów jubileuszu Unii Lubelskiej. To teatralne święto dla całych rodzin – pełne radości, emocji i opowieści o współczesnym świecie oraz okazja, by wybrać się w podróż w czasie – do Lublina sprzed wieków, z czasów panowania Zygmunta Augusta. Pierwszy piknik odbędzie się w sobotę (6 lipca br.) w wąwozie na Kalinowszczyźnie. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Główne obchody 450-lecia Unii Lubelskiej już za nami, jednak w ramach jubileuszu wciąż odbywają się kolejne wydarzenia. Przez cały rok mieszkańcy Lublina mają okazję świętować rocznicę podpisania unii, która dała początek Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W ramach Pikników teatralnych na mieszkańców dzielnic czekać będzie szereg atrakcji. Podczas Matejko Photo Challenge każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł wcielić się w jedną z postaci z obrazu Jana Matejki „Unia Lubelska”. Zabawę poprowadzi grupa Poławiacze Pereł Improv Teatr.

Podczas pikników najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy” opartym na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i przy puszczaniu latawców. Komediowy teatr historyczny „Unia po lubelsku” zaprezentują Poławiacze Pereł i opowiedzą o Lublinie z czasów Zygmunta Augusta, a nawet Władysława Jagiełły. Widzowie będą mogli przyjrzeć się mieszkańcom – kowalom, piekarzom, cyrulikom jak również i królom, szlachcie oraz duchowieństwu. Wieczorem na scenie wystąpią aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego.

Harmonogram i szczegółowy program pikników oraz opisy spektakli (dostępny po kliknięciu w wybrany dzień):