Ognisko Muzyczne w Świdniku w końcu doczeka się nowej siedziby. W ubiegłym tygodniu podczas Sesji Rady Miasta Świdnik, radni zdecydowali o przekazaniu 120 tyś. złotych na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Hallera 9, do którego przeniesie się Ognisko.

Budynek czeka gruntowna przebudowa i remont pomieszczeń. W ramach planowanego remontu powstaną sale do ćwiczeń gry nas instrumentach, magazyn na sprzęt i mała sala koncertowa. Zakres prac obejmuje zmianę układu pomieszczeń, termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz gruntowne odświeżenie wnętrza budynku.

Niestety ale nie wszyscy radni poparli projekt uchwały zakładający przekazanie powyższych środków na potrzeby Ogniska. Od głosu zdecydowali się wstrzymać radni reprezentujący klub Świdnik Wspólna Sprawa, co jest o tyle zaskakujące, że członkowie tego klubu wielokrotnie deklarowali wsparcie i obiecywali pomoc w rozwiązaniu problemów lokalowych z jakimi zmagało się Ognisko Muzyczne w Świdniku, a w momencie gdy mieli na to realny wpływ zapomnieli podnieść rękę „ZA” przekazaniem środków.

„Mimo braku jednomyślności w szeregach Rady Miasta ciesze się, iż problemy lokalowe młodych muzyków znalazły szczęśliwe zakończenie. Jestem głęboko przekonany że nowy obiekt pozwoli na rozwinięcie dotychczasowej działalności prowadzonej przez Ognisko Muzyczne w Świdniku i jeszcze bardziej przyczyni się do wzrastania wspaniałym muzycznym talentów mieszkańców naszego miasta”mówi Radny Świdnika, Marcin Magier.

Bierna postawa szczególnie dziwi w przypadku Radnego Macieja Kantora, który kilkukrotnie składał interpelacje w sprawie rozwiązania problemu przed którym znalazło się Ognisko Muzyczne w Świdniku, wielokrotnie upominał również Władze Miasta za brak skutecznych działań – jak się okazało niesłusznie.

 

Powiązane
Scroll to Top