Mieszkanie+ dociera do Lublina. Jest szansa na budowę 220 mieszkań - wlubelskim.pl

Mieszkanie+ dociera do Lublina. Jest szansa na budowę 220 mieszkań

W Lublinie może powstać 220 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. PFR Nieruchomości złożył wczoraj wniosek do planu zagospodarowania przestrzennego na ul. Krochmalnej na terenie Krajowej Spółki Cukrowej. Wniosek został uzgodniony z miejskimi planistami, a na szybkie procedowanie wniosku jest wola prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

W konferencji prasowej przed lubelskim ratuszem udział wziął wiceminister Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń oraz radni Rady Miasta Lublin Piotr Gawryszczak i Tomasz Pitucha.

Jeżeli rada miasta przyjmie plan zagospodarowania przestrzennego jesienią br. to jeszcze w tym roku zostanie wyłoniony wykonawca dokumentacji dla inwestycji.

W planach jest budowa 220 mieszkań w dwóch 6-kondygnacyjnych budynkach. Zmiany w planie zagospodarowania wiążą się ze zmianą linii granicznych działek i zwiększeniem wysokości zabudowy z czterech do sześciu kondygnacji.

Na terenie działki ma powstać także Sąd Okręgowy, który ma skonsolidować sześć lokalizacji na terenie Świdnika i Lublina.

Mieszkanie+ na pewno powstanie w Świdniku, gdzie budowa ma ruszyć już na jesieni. Przy ul. Grota-Roweckiego powstanie 108 mieszkań. Od poniedziałku na stronie Urzędu Miasta Świdnik dostępna jest ankieta, która ma zbadać potrzeby i oczekiwania przyszłych najemców lokali.

Podczas konferencji prasowej wiceminister Artur Soboń i burmistrz Świdnika Waldemar Jakson zachęcali do wypełnienia ankiety. W Świdniku zainteresowanie Mieszkaniem+ jest bardzo duże. Dotychczas złożono 600 podań.