Przepiłowali pocisk z czasów II wojny światowej - wlubelskim.pl

Przepiłowali pocisk z czasów II wojny światowej

Do niecodziennej sytuacji doszło w miejscowości Bednarzówka. Pracownicy tartaku przecinając drzewo przepiłowali część pocisku pochodzącego z okresu II Wojny Światowej. Prace natychmiast zostały przerwane, a na miejsce pojechali mundurowi z parczewskiej jednostki. Okazało się, że pocisk nie był wypełniony materiałem wybuchowym. Był to tak zwany nabój wskaźnikowy z niewielkim ładunkiem wybuchowo – błyskowym. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczyli wojskowi saperzy.

Do  zdarzenia doszło w miejscowości Bednarzówka w gminie Dębowa Kłoda. Dyżurny parczewskiej jednostki otrzymał informację, że w tartaku podczas prac polegających na przecinaniu drzewa natrafiono na pocisk. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi wraz z funkcjonariuszem  przeszkolonym w zakresie rozpoznania minersko – pirotechnicznego.

Okazało się, że pracownicy tartaku przecinając drzewo przecięli część pocisku pochodzącego  z okresu II Wojny Światowej. Na szczęście podczas prac nie doszło do eksplozji. Jak ustalili policjanci, amunicja tego rodzaju była używana w wielkokalibrowych karabinach maszynowych. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że pocisk nie był wypełniony materiałem wybuchowym. Był to tak zwany nabój wskaźnikowy z niewielkim ładunkiem wybuchowo – błyskowym. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony, a następnie przekazany wojskowym saperom.