Świdnik: Od niedzieli polecimy do Kijowa - wlubelskim.pl

Świdnik: Od niedzieli polecimy do Kijowa

Już w najbliższą niedzielę (30 czerwca) na lubelskie lotnisko wróci połączenie do Kijowa na Ukrainie. Loty liniami lotniczymi Wizz Air będą wykonywane dwa razy w tygodniu, 180 miejscowymi Airbusami A320.

Do stolicy Ukrainy będziemy mieli okazję polecieć w soboty i niedziele. Z Kijowa samolot wyleci o godz. 13.55, w Lublinie wyląduje o 14.15. Z Lublina samoloty odlecą o godzinie 14.45, a w Kijowie wylądują o 17.05. Godziny odlotów podane są w czasie lokalnym.

„Loty na Ukrainę, są ważne dla naszego regionu. Jestem przekonany, że połączenie z pewnością przyczyni się do umocnienia relacji biznesowych, ale także ożywi ruch turystyczny. Cieszymy się, że nasi pasażerowie ponownie będą mogli skorzystać z oferty lotów na wschód”  mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Połączenie Lublin – Kijów zostało zawieszone w ubiegłym roku po tym jak Wizz Air zdecydował o likwidacji swojej bazy na lubelskim lotnisku.

Dobre wiadomości dotyczą także połączenia do Dublina. Ryanair zdecydował o podtrzymaniu lotów w sezonie zimowym. Samoloty będą kursowały od listopada 2019 dwa razy w tygodniu w środy i soboty.