"Potańcówka" w Muzeum Wsi Lubelskiej już 6 lipca - wlubelskim.pl

„Potańcówka” w Muzeum Wsi Lubelskiej już 6 lipca

W pierwszą sobotę lipca w lubelskim skansenie przeniesiemy się do czasów, kiedy to potańcówki odbywały się pod gołym niebem. Wielbiciele klimatu retro będą mieli okazję do wyjątkowej zabawy przy dźwiękach przedwojennych szlagierów.

W sobotni wieczór, 6 lipca w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”. Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i pouczyć się zapomnianych tańców takich jak fokstrot czy polka. Na gości tradycyjnie już będą czekały zabawy, śpiewy i walczyk kotylionowy. Chętni będą mieli szansę zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotoramce.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych lubelskiej prowincji, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie. Jak co roku w lubelskim skansenie zagrają dwa zaprzyjaźnione zespoły Hańszczanie oraz Kapela spod Lublina, których muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy.

Na czas Potańcówki czynna będzie karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do północy (wejście na teren Muzeum będzie możliwe tylko do godziny 22:00).

BILETY: 12 lub 6 zł (dla osób w strojach stylizowanych na lata międzywojenne. Strój musi składać się z co najmniej 3 elementów tj. ubranie, fryzura i dodatki).