Selektywna zbiórka odpadów. Ratusz przygotował ulotki dla niewidomych - wlubelskim.pl

Selektywna zbiórka odpadów. Ratusz przygotował ulotki dla niewidomych

Specjalną ulotkę dotyczącą selektywnej zbiórki odpadów, dostosowaną do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących opracował lubelski Wydział Ochrony Środowiska. Ulotka napisana w języku braille’a ma pomóc tym osobom w prawidłowym segregowaniu odpadów.

Opracowanie ulotki to efekt wyjścia na przeciw oczekiwaniom środowisk osób niewidomych. Obecnie trwa dystrybucja ulotek do podmiotów, które na co dzień wspierają osoby z tą dysfunkcją.

„Zależy nam aby wszyscy mieszkańcy Lublina mieli równie szanse w dostępie do ważnych z punktu widzenia ochrony środowiska, ale także codziennego życia, informacji” czytamy w komunikacie lubelskiego ratusza.

Ulotki zostały już przekazane do Polskiego Związku Niewidomych, Fundacji Szansa dla Niewidomych, a także do trafiły do pełnomocników ds. osób niepełnosprawnych na lubelskich uczelniach.

Osoby zainteresowane, a także np. spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe, mogą ulotki takie pobrać w sekretariacie Wydziału Ochrony Środowiska ul. Zana 38 oraz w Wydziale ds. Osób Niepełnosprawnych przy ul. Diamentowej 2.