Brak prawa jazdy, przeglądu technicznego i ubezpieczenia, jazda pod wpływem alkoholu – to lista przewinień 26 letniego kierowcy, który zjeżdżając w boczną drogę w Kurowie chciał uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak przekroczył prędkość o ponad 40 km/h.

Wczoraj w Kurowie policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali kierowców pod kątem m.in. przekraczania prędkości. Jest to nadal jedno z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, do których dochodzi codziennie na terenie całego kraju.

Kontrolując pojazdy, funkcjonariusze zmierzyli prędkość Opla, który jechał zdecydowanie za szybko w terenie zabudowanym. Pomiar wskazał ponad 40 km/h więcej niż dopuszczalna w tym miejscu prędkość. Policjant zasygnalizował kierowcy, żeby zjechał na pobocze i zatrzymał samochód. Kierowca, odwróciwszy głowę, udał, że nie widzi poleceń wydawanych przez policjanta, po czym skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna skręcając w kolejną drogę usiłował zniknąć im z pola widzenia. Pomimo starań uniknięcia kontroli, kierowca został zatrzymany.

Kierowcą okazał się być 26 latek z gminy Kurów, który przyznał, że nie zatrzymał się do kontroli, bo nie ma prawa jazdy i obawiał się konsekwencji. Po sprawdzeniu go przez funkcjonariuszy okazało się, że lista jego przewinień jest zdecydowanie dłuższa. 26 latek jechał autem, które nie miało przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia, za to kierowca „wydmuchał” ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane
Scroll to Top