Łuków: 62-latek zginął pod kołami pociągu - wlubelskim.pl

Łuków: 62-latek zginął pod kołami pociągu

Do śmiertelnego potrącenia przez lokomotywę 62-latka, który przechodził przez tory w niedozwolonym miejscu doszło wczoraj w Łukowie. W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.

Łukowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie wypadku na trakcie kolejowym, do jakiego doszło wczoraj w Łukowie. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, przechodzący przez tory 62-letni łukowianin został potrącony przez jadącą w kierunku Dęblina lokomotywę. Niestety w wyniku wypadku pokrzywdzony mężczyzna doznał rozległych urazów i zmarł na miejscu wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przechodził przez tory w miejscu do tego nie wyznaczonym, kilkadziesiąt metrów od peronu stacji kolejowej Łuków Łapiguz. Maszynista mówił mundurowym, że bezpośrednio przed wypadkiem przechodzący przez tory mężczyzna nie reagował na sygnał dźwiękowy lokomotywy.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności tego wypadku, sprawdzą między innymi z jaką prędkością poruszała się lokomotywa, i czy była to prędkość dozwolona na tym szlaku kolejowym.