Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu biłgorajskiego, którzy wpadli gdy podlewali sadzonki marihuany. Policja zabezpieczyła łącznie 150 sadzonek. Mężczyznom grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Potok Górny. Biłgorajscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że na terenie nieużytków rolnych może znajdować się plantacja krzewów marihuany.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn podlewających sadzonki, a ci na widok policji podjęli próbę ucieczki. Policjantom udało się zatrzymać jednego z mężczyzn i ustalić dane drugiego. Mężczyźni to mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 21 i 22 lat. Na miejscu policjanci zabezpieczyli łącznie 150 sadzonek konopi indyjskich we wczesnej fazie wzrostu. Zatrzymani zostali osadzeni w areszcie policyjnym.

W piątek usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźni staną przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Powiązane
Scroll to Top