Lublin: Od piątku rusza akcja odkomarzania miasta - wlubelskim.pl

Lublin: Od piątku rusza akcja odkomarzania miasta

Już od piątku rusza 3-dniowa akcja odkomarzania terenów zielonych Lublina. Prace obejmą aż 200 ha. Nie będą przeszkadzać mieszkańcom miasta w codziennym funkcjonowaniu, a preparaty zwalczą również meszki i kleszcze.

W piątek (21 czerwca) od godz. 18:00 w Ogrodzie Saskim (przy Muszli Koncertowej) ruszą działania w terenie. Odkomarzane będą miejskie skwery i parki, podobnie jak w latach ubiegłych, o łącznej powierzchni 200 ha. Są to wyłącznie ogólnodostępne, rekreacyjne tereny Lublina – informuje Miejski Ratusz.

Zgodnie z planami Biura Miejskiego Architekta Zieleni odkomarzanie trwać będzie 3 dni. Prace będą rozpoczynać się w godzinach popołudniowo-wieczornych (ok. godz. 18:00), a kończyć nad ranem (ok. godz. 4:00 rano).

Prace prowadzone będą preparatem na bazie perchydryny nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Preparat zwalcza zarówno komary, jak i meszki oraz kleszcze. Kluczowa w odkomarzaniu będzie bezdeszczowa pogoda.

Lista obszarów przeznaczonych do odkomarzania w tym roku to Park Jana Pawła II, Park Kalinowszczyzna, Park Rury, Park Bronowice, ścieżka rowerowa od Dworku Grafa do Zalewu, ul. Organowa (wąwóz), Ośrodek Graf Marina, Plac Litewski, błonia przy Zamku, Ogród Saski, wąwóz ul. Popiełuszki, skwer przy Centrum Kultury, pas zieleni wzdłuż ul. Pana Tadeusza, skwer na ul. Głębokiej.

Monika

Monika

red.