Adam Kałaska weźmie mandat po Elżbiecie Kruk. Ślubowanie jeszcze dziś? - wlubelskim.pl

Adam Kałaska weźmie mandat po Elżbiecie Kruk. Ślubowanie jeszcze dziś?

To już pewne. Mandat po europosłance Elżbiecie Kruk obejmie Adam Kałaska. Po długich spekulacjach i rezygnacji trzech pozostałych kandydatów, Grzegorza Muszyńskiego, Marka Wojciechowskiego i Zdzisława Podkańskiego, wiceprzewodniczący rady powiatu ryckiego zdecydował się na przyjęcie mandatu posła.

Kałaska jest już w kontakcie z Kancelarią Sejmu i oczekuje na termin ślubowania. Jeżeli wszystkie formalności zostaną dopełnione to nastąpi ono prawdopodobnie jeszcze dziś lub jutro.

Wskazanie następcy wybranej w maju do parlamentu europejskiego posłanki Elżbiety Kruk trwało stosunkowo długo, bo trzech kandydatów mających pierwszeństwo do objęcia mandatu odmówiło. Pierwszy zrezygnował Grzegorz Muszyński, który pełni funkcję wiceprezesa PFR Nieruchomości, następni w kolejności byli radny sejmiku Marek Wojciechowski i Zdzisław Podkański, oni także nie zdecydowali się na objęcie mandatu, motywując decyzje zaangażowaniem w sprawy samorządowe.

Adam Kałaska jest przedsiębiorcą działającym w branży handlowo-usługowej i wiceprzewodniczącym rady powiatu ryckiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku zdobył 3388 głosów. Do sejmu startował z 23. pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości. Nie otrzymał jeszcze oficjalnej informacji w sprawie możliwości objęcia mandatu.