Zatrzymano nielegalną migrantkę. Chciała dostać się do Niemiec - wlubelskim.pl

Zatrzymano nielegalną migrantkę. Chciała dostać się do Niemiec

W miniony czwartek Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów, obywateli Kuby i Brazylii.

Podczas patrolowania rejonu granicy państwa funkcjonariusze zatrzymali kobietę, obywatelkę Kuby, która nielegalnie przekroczyła granicę państwa, przepływając rzekę Bug z terytorium Białoruski do Polski. Kobieta nie posiadała żadnych dokumentów, które uprawniałyby ją do pobytu na terytorium Polski. W rozmowie z funkcjonariuszami, przyznała, że docelowo chciała dotrzeć do Niemiec. Nielegalna migrantka została przekazana służbom granicznym Białorusi.

Z kolei w Dołhobrodach zatrzymano 38-letniego Brazylijczyka, który poruszał się rowerem i nie posiadał przy sobie dokumentów. Z rozmowy z funkcjonariuszami wynikało, że jest obywatelem Brazylii, a w Polsce przebywa od około dwóch tygodni, a w Europie od dwóch lat. Zatrzymany chciał przedostać się na teren Białorusi, a dalej do Rosji. Mężczyznę zatrzymano i decyzją sądu umieszczony został w ośrodku dla cudzoziemców, gdzie oczekuje na dalsze czynności wyjaśniające.