Podkański i Wojciechowski nie obejmą mandatu posła - wlubelskim.pl

Podkański i Wojciechowski nie obejmą mandatu posła

Marek Wojciechowski nie obejmie mandatu posła po Elżbiecie Kruk, która zdobyła mandat europosła do Parlamentu Europejskiego w majowych wyborach. O swojej decyzji radny sejmiku województwa lubelskiego poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych w specjalnym oświadczeniu. O objęcie mandatu posła zapytaliśmy też Zdzisława Podkańskiego.

Jak czytamy w uzasadnieniu oświadczenia, Marek Wojciechowski chce skupić swoją aktywność na powierzonych zadaniach na szczeblu samorządowym.

„W ostatnich wyborach samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku obdarzyliście mnie Państwo zaufaniem wybierając radnym województwa lubelskiego z wynikiem blisko 15 tysięcy głosów. Szanując ten wybór czuję się w obowiązku reprezentować Was w Sejmiku Województwa Lubelskiego, zgodnie z Waszą decyzją”uzasadnia Marek Wojciechowski.

W zaistniałej sytuacji kolejnym kandydatem mającym priorytet do objęcia mandatu po Elżbiecie Kruk jest Zdzisław Podkański, także radny sejmiku wojewódzkiego, jednak wiemy już, że on nie obejmie mandatu posła.

„Pełnienie funkcji posła na Sejm RP jest obowiązkiem i zaszczytem. W mojej 50 letniej karierze politycznej przepracowałem większość czasu w samorządach. Sprawowałem także funkcję posła do PE i posła na Sejm. Dano mi szansę poprzez wybory samorządowe większego zaangażowania się w realizację zadań samorządu i zaspokajania potrzeb mieszkańców Lubelszczyzny. Mam tu wiele do zrobienia. Wydaje mi się, że najbardziej przez te kilka miesięcy będę przydatny tu na miejscu. Moim zdaniem, z moim doświadczeniem powinienem zaangażować się w sprawy regionu”mówi Zdzisław Podkański.

Mandat może objąć Adam Kałaska, który po oficjalnej rezygnacji Podkańskiego z objęcia mandatu będzie miał pierwszeństwo. Jak mówi Kałaska, oficjalnej propozycji jeszcze nie otrzymał, a nad objęciem mandatu jeszcze się nie zastanawiał.

Szanowni Państwo, ogłaszam moją decyzję. Informuję, że została podjęta w wyniku głębokich przemyśleń i szerokich…

Gepostet von Marek Wojciechowski am Sonntag, 9. Juni 2019