Turka: Łoś wbiegł pod nadjeżdżający samochód. Cztery osoby w szpitalu - wlubelskim.pl

Turka: Łoś wbiegł pod nadjeżdżający samochód. Cztery osoby w szpitalu

Do groźnego wypadku doszło ubiegłej nocy w miejscowości Turka na drodze krajowej nr 82. Na jezdnię przed nadjeżdżający od strony Łęcznej samochód, wbiegł łoś. Zderzenie było na tyle silne, że auto wylądowało w pobliskim rowie, a czterech mężczyzn podróżujących autem trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło dziś przed godz. 2 w nocy. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lubelskiej drogówki wynika, że przed jadące od strony Łęcznej w kierunku Lublina volvo na jezdnię wbiegł łoś. Dla kierującego pojazdem było za późno na podjęcie manewrów. W wyniku zderzenia się zwierzęcia z pojazdem, auto wylądowało w rowie.

Pojazdem podróżowało łącznie pięciu mężczyzn. Czterech z nich w wieku 28-36 lat zostało przewiezionych do szpitali z obrażeniami ciała.  Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Zwierzę nie przeżyło konfrontacji z pojazdem.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Zderzenie z leśnym zwierzęciem, jak np. łoś lub dzik, bywa bardzo niebezpieczne. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego.