Lublin: Okradał puszki z datkami od wiernych - wlubelskim.pl

Lublin: Okradał puszki z datkami od wiernych

Ponad 400 zł padło łupem 63-latka, który okradał puszki z datkami wiernych w jednym z kościołów na lubelskiej dzielnicy Czuby. Sprawca był wcześniej karany za podobne wykroczenia. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty m. in. kradzieży z włamaniem i usiłowanie w warunkach recydywy. Był wcześniej karany.

Do kradzieży z włamaniem doszło 21 i 25 maja na terenie jednego z kościołów na dzielnicy Czuby w Lublinie. Policjanci z VII Komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie, że nieznany sprawca włamał się do znajdujących się w świątyni puszek z datkami. Sprawca odgiął skobel i wyciągnął datki. Jak wstępnie ustalono, jego łupem padło około 400 zł.

Policjanci z VII komisariatu ustalili sprawcę na podstawie zapisu monitoringu.  W piątek doszło do zatrzymania 63-letniego mężczyzny, który nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

Sprawcy postawiono w sobotę 4 zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy z racji na wcześniej odbytą już karę. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności