Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę w miejscowości Radawiec Duży, na drodze wojewódzkiej 747. Według wstępnych ustaleń, 38-latek kierujący motocyklem podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu uderzył w ciągnik rolniczy. W wyniku zdarzenia motocyklista zginął na miejscu. Policja apeluje o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godz. 14:30. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca motocykla jadący w kierunku Bełżyc, próbując wyprzedzić ciąg samochodów, uderzył w ciągnik rolniczy, który wykonywał manewr skrętu w lewo, kierując się na miejscowość Pawlin. Pomimo przeprowadzonej akcji ratunkowej motocyklista, mieszkaniec gm. Konopnica zmarł na miejscu zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że 80-letni kierowca ciągnika był trzeźwy.

Dokładne okoliczności wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury. Funkcjonariusze apelują by za kierownicą zachować rozsądek i rozwagę, a także dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Mundurowi zwracają uwagę, że lekceważenie przepisów przez takich uczestników ruchu jak motorowerzyści, motocykliści i rowerzyści może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Tylko w sobotę na drogach Lubelszczyzny doszło do 8 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych, a 1 zginęła.

 

Powiązane
Scroll to Top