MŚ U-20: Norwegia rozgromiła Honduras 12:0 na Arenie Lublin - wlubelskim.pl

MŚ U-20: Norwegia rozgromiła Honduras 12:0 na Arenie Lublin

Widzowie czwartkowego meczu grupy C na długo nie zapomną tego wieczoru. Norwegia w fenomenalnym stylu rozgromiła Honduras 12:0 i zwiększyła swoje szanse na awans z trzeciego miejsca. Dla drużyny z  to największa przegrana w historii reprezentacji U20. Potrójnego hat-tricka zdobył Erling Braut Håland strzelając 9 bramek. Norweski piłkarz najprawdopodobniej zostanie królem strzelców turnieju.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać bo już w 7 minucie Norwedzy objęli prowadzenie. Do przerwy piłkarze ze Skandynawii prowadzili 5:0, po czterech golach strzelonych przez Hålanda, w tym jednym rzucie karnym i golu Leo Ostigarda.

Jednak prawdziwą kanonadę Norwedzy zgotowali Hondurasowi po przerwie. Erling Braut Håland zdobył kolejne 5 bramek w 50, 67, 77, 88 i 90 minucie, a po jednym golu dołożyli Jens Hauge w 46. i Eman Markovic 82. minucie.

Od 57. minuty Honduras musiał grać w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Alex Gomez. Kolejną czerwoną kartkę tuż przed końcem spotkania zobaczył Everson Lopez.

Jednak tak świetnie rozegrany mecz nie dał Norwegii pewności awansu. Finalnie Skandynawowie uplasowali się na trzecim miejscu w grupie i muszą czekać na korzystne dla nich rozstrzygnięcia dalszych rozgrywek, tak aby znaleźć się w gronie czterech najlepszych drużyn z trzecich miejsc, które awansują do 1/8 finału.

Norwegia – Honduras 12:0 (5:0)

Bramki: Erling Braut Håland (7, 20, 36-karny, 43, 50, 67, 77, 88, 90), Leo Oestigard (30), Jens Hauge (46), Eman Markovic (82)