Ukradł dziecku hulajnogę. Szybko wpadł w ręce mundurowych - wlubelskim.pl

Ukradł dziecku hulajnogę. Szybko wpadł w ręce mundurowych

Nietypowy łup padł ofiarą 43-latka, który postanowił ukraść hulajnogę 9-letniemu chłopcu na placu zabaw. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy policji, złodziej został szybko zidentyfikowany, a pojazd trafił z powrotem w ręce młodego właściciela. Amator dziecięcych zabawek był wyraźnie zaskoczony gdy do jego drzwi zapukali mundurowi.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w Parczewie. Do budynku komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że z placu zabaw została skradziona hulajnoga należąca do jej syna. 9-latek na chwilę oddalił się z placu zabaw, a kiedy wrócił hulajnogi już nie było. Zgłaszająca przekazała też, że sprawca mógł poruszać się małym samochodem osobowym koloru zielonego. Na miejsce pojechali policjanci, którzy na jednej z posesji gminy Parczew zauważyli auto, które pokrywało się z opisem. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. W mieszkaniu 43–latka znajdował się poszukiwany jednoślad.

Hulajnoga wróciła do 9-latka, który nie krył zadowolenia z odzyskania swojej własności, za co wraz z rodzicami podziękował policjantom.

Wartość skradzionego mienia wyniosła 400 zł., wobec czego mieszkaniec gminy Parczew za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.