Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszała 35-letnia kobieta, która ugodziła nożem swojego partnera. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W czasie zdarzenia kobieta miała ponad 3,5 promila alkoholu, natomiast jej partner blisko 2,5 promila. Sąd na wniosek prokuratora i policji zastosował wobec kobiety trzymiesięczny areszt.

O zdarzeniu dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony w sobotę ok. godziny 22.00. Zgłaszający poprosił o pomoc informując, że w Zwierzyńcu jego krewny został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili jego przebieg i zabezpieczyli ślady niezbędne do dalszego postępowania.

Jak ustalili mundurowi do zdarzenia doszło w mieszkaniu zajmowanym przez konkubentów. W czasie kłótni 35-letnia partnerka pokrzywdzonego nagle ugodziła go nożem. Po zajściu 41-latek wyszedł z mieszkania i poprosił o pomoc znajdujących się na podwórzu znajomych. W czasie zdarzenia oboje byli nietrzeźwi. Badanie wykazało, że 35-latka w organizmie miała ponad 3,5 promila alkoholu, natomiast jej konkubent blisko 2,5 promila. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, stan w jakim się znajduje nie zagraża jego życiu.

Kobieta została przewieziona do komendy i osadzona w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszała prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa, a sąd na wniosek policji i prokuratora aresztował ją na najbliższe trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa 35-latka odpowie teraz przed sądem. Grozić jej może dożywocie.

Powiązane
Scroll to Top