Rozłam w PSL? Działaczom nie podoba się porzucenie konserwatywnych wartości - wlubelskim.pl

Rozłam w PSL? Działaczom nie podoba się porzucenie konserwatywnych wartości

Podczas sobotniego spotkania przedwyborczego Adama Jarubasa z Polskiego Stronnictwa Ludowego w Dąbrowie Tarnowskiej, polityk usłyszał wiele konkretnych pytań młodych rolników. Niestety, nie do końca potrafił na nie odpowiedzieć.

Konserwatywni działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego od dawna wyrażają swoje niezadowolenie z faktu wejścia PSL’u w skład Koalicji Europejskiej, która skupia wokół siebie antyklerykalną lewicę i aktywnie promuje ideologie gender. Według nich takie działania szkodzą sprzeniewierzają się tradycji i szkodzą ugrupowaniu. Wyrazem niezadowolenia było wręczenie „tęczowych gumiaków” politykowi PSL podczas spotkania.

Spotkało się to z agresywnym i wulgarnym zachowaniem starych działaczy PSL, którzy siłą usunęli młodych rolników z miejsca spotkania. Doszło do przepychanek, wyzwisk, a sam polityk twierdził, że to prowokacja. Na szczęście nie doszło do bijatyki, a całe zajście można obejrzeć w materiale wideo.

Takie same głosy płyną ze środowisk PSL na lubelszczyźnie, gdzie jedynką w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest europoseł Krzysztof Hetman. Część działaczy PSL zapowiada, że nie pójdzie na wybory, a samemu Hetmanowi zarzucają sprzeniewierzenie się wartościom PSL’u i próbę zdobycia mandatu wchodząc w koalicję ze środowiskami lewicowymi i antyklerykalnymi.