Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował Sąd wobec 23-latka z gminy Łuków. O sprawie informowaliśmy przed kilkoma dniami. Młody mężczyzna Podczas interwencji policyjnej rzucił się z siekierą na mundurowych. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu łukowscy policjanci interweniowali w jednej z miejscowości gminy Łuków, gdzie młody mężczyzna zniszczył wyposażenie mieszkania i groził domownikom. Nietrzeźwy 23-latek przed przybyciem mundurowych uciekł z domu.

Funkcjonariusze ustalając okoliczności zdarzenia sprawdzali zabudowania i w międzyczasie czasie poszukiwany przez nich młodzieniec zaatakował ich siekierą. Wówczas jeden z mundurowych wykorzystując broń służbową oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, dopiero wtedy 23-latek odrzucił siekierę i został obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi i już usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd uwzględnił wniosek łukowskiej Policji oraz Prokuratury i zastosował areszt tymczasowy wobec 23-latka. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane
Scroll to Top