Głusk: 28-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa - wlubelskim.pl

Głusk: 28-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa i nieudzielenia pomocy usłyszał 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Mężczyzna w minionym tygodniu wdarł się do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach i pobił 25-latka. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Sprawcę pobicia zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Do tego zdarzenia doszło w miniony czwartek wieczorem. Do jednego z mieszkań na lubelskich LSM-ach  wtargnął mężczyzna. Napastnik zrzucił z łózka 25-latka na ziemię, a następnie bił i kopał  go po całym ciele, w tym po głowie i twarzy.

Pobity 25-latek został przewieziony do szpitala. W wyniku tego pobicia mężczyzna doznał  wielonarządowych obrażeń. Jego stan lekarze określają jako ciężki, realnie zagrażający życiu.

Sprawą ustalenia napastników zajęli się kryminalni z KMP w Lublinie. W minioną niedzielę policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany był o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gm. Głusk. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Trafił do policyjnego aresztu.

28-latek został doprowadzony do prokuratury i sądu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz nieudzielenia pokrzywdzonemu pomocy. Wczoraj sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Policjanci zatrzymali także kobietę, która w momencie popełniania przestępstwa była w towarzystwie 28-latka. Ona z kolei odpowie za nieudzielenie pomocy pobitemu 25-latkowi.

O wymiarze kary dla podejrzanych wkrótce zadecyduje sąd.