Łukowscy policjanci zatrzymali agresywnego 23-latka, który awanturując się w domu zniszczył wyposażenie mieszkania. Podczas interwencji rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej nietrzeźwy młodzieniec jeździł swoim samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada. Teraz 23-latek trzeźwieje w policyjnej celi i wkrótce usłyszy zarzuty.

Zeszłej nocy łukowscy policjanci otrzymali powiadomienie o awanturze domowej. Ze zgłoszenia wynikało, że 23- letni mężczyzna dewastuje mieszkanie i grozi domownikom. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, od rodziców 23-latka, że tuż przed ich przybyciem nietrzeźwy syn uciekł z domu.

Policjanci zauważyli, że sprzęt i wyposażenie mieszkania było zniszczone i porozrzucane po całym domu. Mundurowi zobaczyli też stojący na podwórku uszkodzony samochód marki Peugeot, w którym wybite były prawie wszystkie szyby. Policjanci sprawdzając posesję usłyszeli kierowane do nich od strony pobliskich pól uprawnych krzyki i wulgaryzmy.

Po chwili zauważyli, że biegnie do nich młody mężczyzna trzymający siekierę. Młodzieniec wymachując tą siekierą krzyczał, że „zarąbie policjantów”. Mundurowi powiedzieli aby odrzucił niebezpieczne narzędzie, ostrzegli go że nie wykonując ich polecenia zmusi ich do użycia broni służbowej. 23-latek nie reagując na polecenie policjantów wymachiwał siekierą i w dalszym ciągu grożąc mundurowym biegł w ich kierunku.

Wówczas jeden z mundurowych wykorzystując broń służbową oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, dopiero wtedy 23-latek odrzucił siekierę i został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i dowieźli go do jednostki. Ze wstępnych ustaleń wynika też, że nietrzeźwy młodzieniec najprawdopodobniej jeździł też samochodem marki Peugeot, w którym później wybił szyby.

Nad ranem policjanci zostali powiadomieni przez sąsiada młodzieńca, że zbił on reflektor i uszkodził atrapę w jego ciężarówce. Teraz 23-latek trzeźwieje w policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Zatrzymano również ojca 23-latka, który z mocy nakazu sądowego miał odbyć karę więzienia za niezapłaconą grzywnę.

 

Powiązane
Scroll to Top