Postanowiliśmy przyjrzeć się jak europarlamentarną kampanię prowadzą kandydaci z województwa lubelskiego. Niektóre z pomysłów są bardzo oryginalne. W końcu najważniejsze to dotrzeć do wyborców tak aby nas zapamiętali.

Na dość oryginalny pomysł z wykorzystaniem samolotu zdecydował się sztab Elżbiety Kruk z Prawa i Sprawiedliwości. Samolot z imieniem i nazwiskiem kandydatki, a także numerem na liście w ostatnich dniach pojawił się na lubelskim niebie.

Światło dzienne ujrzał także spot, w którym Prezes Jarosław Kaczyński wyraża poparcie dla kandydatki Prawa i Sprawiedliwości.

https://www.facebook.com/kruk.elzbieta/videos/759582571103481/

Krzysztof Hetman, lider listy Koalicji Europejskiej postawił na spot w gronie rodziny. W spocie wypowiada się tato Hetmana, który udziela swojemu synowi poparcia i podkreśla jego wartości wyniesione z domu.

https://www.facebook.com/hetmankrzysztof/videos/362913944333006/

W spotach Hetmana przewija się motyw szachów. Nic dziwnego, bo „Hetman” to potoczna nazwa jednej z figur wykorzystywanych w tej grze co wykorzystano też w dość humorystyczny sposób w kolejnym spocie.

https://www.facebook.com/hetmankrzysztof/videos/2090600167725732/

Na spot w stylu disco polo zdecydował się Marcin Duszek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Jaki będzie rezultat, zobaczymy 26 maja.

W podobnym klimacie przygotowano spot Marcina Walaska z Wiosny, który w czerwonym Audi wjechał na lubelski deptak.

https://www.youtube.com/watch?v=MkSQUJGBiyo

Joanna Mucha z Koalicji Europejskiej postawiła na głosy poparcia ze strony polityków rozpoznawalnych w skali kraju. W jej krótkich filmikach pojawia się, Rafał Trzaskowski, Aleksander Kwaśniewski czy prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

https://www.facebook.com/joannamucha/videos/587267851759935/

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Na 5-letnią kadencję wybierzemy 52 eurodeputowanych, którzy będą reprezentować Polskę w europarlamencie.

Powiązane
Scroll to Top