Do Lublina przyjechała dziś premier Beata Szydło. Podczas konferencji na placu Zamkowym premier zachęcała mieszkańców lubelszczyzny do udziału w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Premier Szydło udzieliła poparcia Beacie Mazurek, która startuje z drugiej pozycji listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 8 obejmującym województwo lubelskie. Zdaniem Beaty Szydło niedzielne wybory są wyjątkowe ponieważ zadecydują one o roli jaką Polska będzie pełnić w Unii Europejskiej.

„Trzeba postawić na ludzi, którzy będą zdecydowanie bronić polskich interesów w Unii Europejskiej. To są ważne wybory ponieważ decydują o tym jaka będzie pozycja Polski i w jakim kierunku będzie rozwijać się Unia Europejska w kolejnych latach”mówiła Beata Szydło.

Następnie premier Szydło i Beata Mazurek udały się do gminy Wojciechów przez którą wczoraj przeszła trąba powietrzna. Tam spotkały się z mieszkańcami, którzy ucierpieli w wyniku wczorajszych anomalii pogodowych. Na miejscu ma pojawić się także Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Powiązane
Scroll to Top