Ponad 23 mln złotych dla obszarów wiejskich. Dziś wręczono umowy na dofinansowanie - wlubelskim.pl

Ponad 23 mln złotych dla obszarów wiejskich. Dziś wręczono umowy na dofinansowanie

Dziś w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste wręczenie 55 umów Beneficjentom w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę, remont bądź modernizację ośrodków kultury i świetlic na obszarach wiejskich województwa lubelskiego, a także na rozbudowę infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, a także na rozwój ośrodków kultury.

Samorządowcy odebrali umowy z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Michała Mulawy, członków Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastiana Trojaka i Zdzisława Szweda oraz Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewy Szałachwiej.

„Przed nami nowa perspektywa finansowa i negocjacje nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Będziemy chcieli wynegocjować jak najlepsze warunki zarówno dla Polski jak i dla województwa lubelskiego. Trzymam kciuki za szybką realizację Państwa inwestycji” – podkreślił Michał Mulawa.

Spośród 89 wniosków o przyznanie pomocy finansowej ostatecznie 60 zostało zakwalifikowanych w ramach naboru i otrzymało dofinansowanie. wykonanie ścieżki przyrodniczej, budowa tężni solankowej, placu na cele artystyczne, skateparku, miniplanetarium, rewitalizacja parku to tylko część zadań jakie będą realizowane w najbliższym czasie. Dzięki pozyskanym środkom planowana jest budowa, przebudowa i wyposażenie 50 świetlic i domów kultury, odnowa 3 centrów miejscowości, wykonanie 6 boisk sportowych, 4 placów zabaw i 3 siłowni terenowych.

Chciałbym, abyście w ramach swoich małych ojczyzn tworzyli małe metropolie, abyście dawali przykład ludziom, że można tu żyć i inwestować. My jako zarząd województwa będziemy was w tym wspierać”dodał Sebastian Trojak.

Łączna wartość podpisanych z Beneficjentami 55 umów to kwota 23 140 744,00 zł. Z tej kwoty 16 364 691 zł trafi na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne w ramach działania”, a 6 776 053 zł na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”.