Lublin: Śmierć 69-latka na przejściu dla pieszych - wlubelskim.pl

Lublin: Śmierć 69-latka na przejściu dla pieszych

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący samochodem marki Fiat Doblo na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 69-latka. Pomimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-latek kierujący samochodem marki Fiat Doblo jadąc lewym pasem ruchu przeznaczonym do jazdy na wprost od strony centrum miasta w kierunku ul. Dekutowskiego w celu uniknięcia potrącenia pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych ze strony prawej na lewą wykonał gwałtowny manewr skrętu w prawo.

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i lewym tylnym błotnikiem potrącił pieszego, a przodem pojazdu uderzył w latarnię. W wyniku zdarzenia 69-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Kierujący autem przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku. Mundurowi zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów.