Trzech kandydatów Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu lubelskim, Tomasz Kitliński, Szymon Pietrasiewicz i Paulina Bryzek skierowało pismo do szefa partii, Roberta Biedronia w sprawie odwołania z funkcji regionalnej koordynatorki partii Moniki Pawłowskiej, którą jeden z działaczy partyjnej młodzieżówki oskarżył w zeszłym tygodniu o mobbing.

Sprawa dotyczy wpisu jaki ukazał się na profilu Facebook jednego z młodzieżowych działaczy partii, w którym oskarżał on koordynatorkę, a zarazem kandydatkę do Parlamentu Europejskiego o stosowanie mobbingu wobec młodocianych podwładnych. W obszernym poście, działacz opisał sytuacje jakie spotkały go w kontakcie z lubelską koordynatorką, między innymi wulgarne zwroty, lekceważenie, poniżanie przed innymi i stosowanie przemocy psychicznej.

Początkowo władze partii problem zbagatelizowały i twierdziły, że nie dotarły do nich żadne informacje o istniejącym problemie. Wraz z publikacją kolejnych dowodów, zapisów rozmów i relacjami innych osób, które spotkały się z podobnym traktowaniem ze strony Moniki Pawłowskiej, zdecydowano się powołać komisję dyscyplinarną, która ma wyjaśnić sprawę. Działacze zaznaczają jednak, że stało się to zbyt późno, a straty wizerunkowe będą ciężkie do odrobienia.

Powiązane
Scroll to Top