Wiceminister Artur Soboń laureatem nagrody Rady Gospodarczej - wlubelskim.pl

Wiceminister Artur Soboń laureatem nagrody Rady Gospodarczej

To już 6. urodziny Telewizji Republika. Z tej okazji wczoraj, na uroczystej gali w Galerii Porczyńskich w Warszawie rozdano nagrody za osiągnięcia w kilku kategoriach.  Na uroczystość zaproszonych zostało ponad 400 osób, a wśród nich przedstawiciele m.in. świata kultury, biznesu, polityki i mediów.

Laureatami nagród zostali Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, szef wydawnictwa Biały Kruk Leszek Sosnowski, minister rodziny Elżbieta Rafalska i sportsmenka Zofia Klepacka. Nagrodę Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa odebrał wiceminister inwestycji Artur Soboń. Przed wręczeniem nagrody Piotr Hofman podkreślał zasługi laureata:

– Znane powiedzenie mówi: nie ma piskląt bez gniazda. To także rola władzy, żeby te gniazda były dostępne. To jeden z warunków wzrastania dobrobytu i poprawy wskaźników demograficznych. Nasz laureat w swojej pracy jest zaangażowany i rozwija jeden z flagowych programów, jaki jest program Mieszkanie Plus. Własność to jedno z fundamentalnych praw człowieka, bez tego nie czujemy się wolni. To również nasz laureat przyczynił się do zmiany w tym obszarze, do likwidacji reliktu, jakim było użytkowanie wieczyste. Przywrócił nam własność, co jest bardzo istotne dla poczucia wolności i własności przez każdego człowiekaDzięki tej zmianie poczuliśmy jeszcze pełniej, że mogliśmy strząsnąć z ramion kurz tamtego systemu. Dziękujemy również za sympatię i słowa wsparcia kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. To filar polskiej gospodarki, to baza, fundament, coś, co mamy najlepszego.

Minister Artur Soboń dziękował za zaufanie i możliwość służby publicznej:

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Dziękuję panu Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu za zaufanie i możliwość pełnienia służby publicznej. Tę nagrodę traktuję jako zobowiązanie, aby tę strefę wolności gospodarczej i polskiej własności poszerzać. To był cel naszego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Na swoim Twitterze podkreślał dodatkową motywację do rozwijania programu Mieszkanie Plus.

Monika

Monika

red.