Biała Podlaska: Zderzenie osobówki z busem. Śmierć na miejscu - wlubelskim.pl

Biała Podlaska: Zderzenie osobówki z busem. Śmierć na miejscu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen zderzył się z osobowym oplem. Śmierć na miejscu zdarzenia poniosła jedna osoba, natomiast 4 inne trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17:00 na drodze krajowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen LT zderzył się z jadącym w stronę Terespola oplem. Do wypadku doszło prawdopodobnie podczas wykonywania przez kierowcę busa manewru zawracania.

Osobówką kierował 22-letni mieszkaniec Łodzi. W chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Busem podróżowały dwie osoby.  Funkcjonariusze ustalają, który z mężczyzn siedział za kierownicą auta. Zarówno kierowca jak i pasażer w chwili zdarzenia wypadli z samochodu. W wyniku odniesionych obrażeń 34-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej poniósł śmierć na miejscu.

Do szpitala przewiezieni zostali 4 uczestnicy zdarzenia. Po wykonanych badaniach w szpitalu pozostały dwie osoby. W wyniku wypadku droga zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez mundurowych objazdami. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem Prokuratora.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.