Jarosław Kaczyński w Lublinie: Jestem pewny Elżbiety Kruk (zdjęcia) - wlubelskim.pl

Jarosław Kaczyński w Lublinie: Jestem pewny Elżbiety Kruk (zdjęcia)

Podczas dzisiejszej konferencji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił poparcia „jedynce” do Parlamentu Europejskiego z listy PiS – posłance Elżbiecie Kruk. Prezes PiS zachęcał wyborców aby wziąć udział w majowych wyborach do PE.

„Przed nami cykl wyborów, które zdecydują o tym, jak będzie rozwijała się Polska i jak będzie wyglądała Europa. Te wybory to szansa na to, że będzie inaczej nie tylko w Polsce, ale całej Unii Europejskiej. Apeluję o to, aby wziąć w tych wyborach udział. Proszę o namawianie do uczestnictwa w wyborach. To droga do sukcesu. Uczynimy mocny krok ku temu, aby Polska szła drogą, która zapewni jej eksponowane miejsce w Europie”mówił podczas swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński.

Nie zabrakło odniesień do planowanych inwestycji w województwie lubelskim. Droga ekspresowa S19 przebiegająca przez wschodnie tereny Polski, w tym Lublin to zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości szansa na cywilizacyjny skok regionu, ale także Europy. Warto wspomnieć, że planowana trasa zostanie wybudowana przy wsparciu środków unijnych.

„Prawo i Sprawiedliwość to polityka zrównoważonego rozwoju, a nasi poprzednicy koncentrowali się tylko na wybranych ośrodkach. Staramy się o to, aby następowało wyrównywanie szans rozwoju dla wszystkich regionów Polski. Via Carpatia to przedsięwzięcie w skali europejskiej. To zmiana geopolityki w całej Europie. To szansa dla nas, by znaleźć się w korzystniejszej sytuacji gospodarczej” – podkreślał prezes PiS.

Uwagę na szczególne miejsce rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego, a także związane z tym szanse rozwojowe zwróciła w swoim wystąpieniu posłanka Elżbieta Kruk.

„To od nas zależy czy zbudujemy silne lubelskie. Silne gospodarczo, silne zamożnością swoich mieszkańców. Realizując plan zrównoważonego rozwoju musimy dążyć do rozwoju zarówno stolicy województwa, Lublina jak i innych naszych małych ojczyzn, całego regionu. Czas najwyższy by lubelskie stało się liderem europejskiej ekologicznej produkcji rolno-spożywczej”mówiła Elżbieta Kruk.

Spotkania z mieszkańcami odbyły się także w Radzyniu Podlaskim i Białej Podlaskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia: