Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili przemyt narkotyków - wlubelskim.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili przemyt narkotyków

Próbę przemytu ponad 7 kg marihuany o szacunkowej wartości rynkowej prawie 400 tysięcy złotych udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Towar zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. Jest to już kolejne w ostatnim czasie tak duże ujawnienie narkotyków na granicy w woj. lubelskim.

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia br. Narkotyki próbował wwieźć do Polski obywatel Litwy. Paczki z marihuaną, o łącznej wadze ponad 7 kg, mężczyzna ukrył w skrytkach konstrukcyjnych samochodu osobowego. W szczegółowej rewizji pojazdu mundurowych wspierała po raz kolejny IDEA – pies służbowy SG szkolony do wykrywania substancji narkotycznych.

Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną i usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Decyzją sądu, obywatel Litwy został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Jest to już kolejne w ostatnim czasie tak duże ujawnienie narkotyków na granicy w woj. lubelskim. 20 kwietnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Dorohuska udaremnili przemyt 83 kg haszyszu o wartości ponad 5 mln zł.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego z Oddziału Straży Granicznej, od początku roku nie dopuścili do przemytu narkotyków o wartości ponad 16 mln zł.