Lubartów: Muzyka połączyła pokolenia - wlubelskim.pl

Lubartów: Muzyka połączyła pokolenia

W niedzielę (28 kwietnia) w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie miało miejsce widowisko pod nazwą „Muzyka łączy pokolenia – witajcie w naszej bajce…”. W występach udział wzięło ponad 150 wychowanków PMDK. Program imprezy został skrojony na miarę młodych artystów – na hali ZS nr 2 zabrzmiały utwory znane z baśni, bajek, filmów dla dzieci oraz musicali.

Zespoły taneczne w przedstawieniu wykorzystały muzykę, klimat i motywy bajkowe. Inspiracje czerpane były z m.in. z „Królowej śniegu”, przygód „Alicji w Krainie Czarów”, dawnych dobranocek – „Makowej panienki”, „Żwirka i Muchomorka” czy „Myszki Miki” oraz kinowych hitów takich jak „Shrek” i „Czerwony Kapturek”. Najmłodsi wokaliści z pracowni muzycznej popisali się brawurowymi wykonaniami piosenek z „Akademii Pana Kleksa”, „”Pszczółki Mai”, „Dzwonnika z Notre Dame”, „Pocahontas”, „Zaplątanych” i widowiska „Król Bul”. Młodzież błyszczała w niełatwych piosenkach z musicali „Metro” („Chcę być Kopciuszkiem”) i „Romeo i Julia” („Królowie świata”).Wszystkim wykonawcom akompaniowały instruktorki.

Ważną częścią koncertu, w którym szczególnie widoczna była idea łączenia pokoleń, były etiudy teatralne przygotowane przez panią Małgorzatę Adamczyk z dziećmi i rodzicami z pracowni teatralnej. Małym aktorom – Wiktorii Kałuży i Jasiowi Pawlikowskiemu towarzyszyli Ewa i Jacek Pawlikowscy, którzy z sukcesem ujawnili swoje teatralne talenty.

Oprawa imprez była wyjątkowa – monumentalna scenografia połączona z multimediami powstała według projektu Urszuli Bednarczyk, a kolorowa, bajkowa wystawa oraz grafika promocyjna imprezy – zostały zrealizowane przez panią Edytę Weremczuk.

 

 

 Fot. Dominika Trykacz, Dominika Szymczuk (Grupa reporterska PMDK)

Monika

Monika

red.