Radzyń Podlaski: Pocisk z czasów II wojny światowej w ogródku. Na miejscu interweniowali saperzy - wlubelskim.pl

Radzyń Podlaski: Pocisk z czasów II wojny światowej w ogródku. Na miejscu interweniowali saperzy

Niewybuch pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej znaleziony został podczas prac ogrodowych w miejscowości Bedlno gm. Radzyń Podlaski. Do czasu przybycia na miejsce saperów, funkcjonariusze policji zabezpieczyli niewypał. To już kolejne znalezisko w ostatnich tygodniach, policja apeluje o ostrożność podczas prac ogrodowych czy polnych. Powojennych znalezisk nie należy dotykać ani przenosić.

Wczoraj przed południem, dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w miejscowości Bedlno gm. Radzyń Podlaski, wykonujący prace w ogrodzie mężczyzna wykopał z ziemi przedmiot przypominający niewybuch. Mężczyzna powiadomił o tym policję. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to czerep pocisku artyleryjskiego 88 mm z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy natkną się na tego typu znaleziska, aby pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.