Opole Lubelskie: Znalazł dwa karabiny maszynowe i amunicję podczas prac wiosennych - wlubelskim.pl

Opole Lubelskie: Znalazł dwa karabiny maszynowe i amunicję podczas prac wiosennych

Dwa karabiny maszynowe typu Browning oraz 3 magazynki z zostały wykopane wczoraj na terenie gm. Chodel. O znalezisku poinformował policjantów 67 letni mieszkaniec Chodla, który podczas prac wiosennych wykopał amunicję oraz dwa karabiny.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gm. Chodel. Dyżurny opolskiej policji został telefonicznie powiadomiony przez 67 letniego mieszkańca Chodla, iż podczas prac wiosennych wykopał z ziemi amunicję oraz przedmiot przypominający ciężki karabin maszynowy. Policjanci potwierdzili, że wykopane przedmioty to dwa karabiny maszynowe typu Browning oraz 3 magazynki z amunicją. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów do czasu przybycia patrolu minerskiego.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów, czy też amunicji nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału, niewybuchu bądź amunicji zabezpieczyć przed dostępem innych osób nieświadomych zagrożeń.