Podedwórze: Pijany kierowca dachował terenówką. Wylądował na ogrodzeniu - wlubelskim.pl

Podedwórze: Pijany kierowca dachował terenówką. Wylądował na ogrodzeniu

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem 25 – latka, który w niedzielny poranek rozbił swoje auto, a tym samym zniszczył ogrodzenie jednej z posesji w Podedwórzu. Jak ustalili mundurowi mężczyzna stracił panowanie nad swoim jeepem. Jego „terenówka” uderzyła w ogrodzenie, następnie dachowała po czym zawisła na bramie wjazdowej. Kierowca został zatrzymany i resztę świątecznej niedzieli spędził w policyjnej celi, w której trzeźwiał.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Podedwórzu. Dyżurny parczewskiej jednostki został powiadomiony, że  terenowe auto uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji i dachowało.

Jak ustalili interweniujący policjanci, kierujący pojazdem marki Jeep stracił panowanie nad swoim autem. Jego „terenówka” uderzyła w ogrodzenie, następnie dachowała, a na koniec zawisła na bramie wjazdowej.

Mundurowi  zatrzymali kierującego pojazdem 25 – latka,  w chwili, kiedy ten  organizował sprzęt, aby ściągnąć pojazd z ogrodzenia. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca gminy Podedwórze ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Resztę niedzieli mężczyzna spędził w policyjnej celi, gdzie trzeźwiał. Stracił już prawo jazdy. Kiedy dojdzie do siebie, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też konsekwencji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Kierowcy grozi do 2 lat więzienia.