Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżną, która przedstawiła do kontroli granicznej imitację pieniędzy.

18 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku do odprawy granicznej, na kierunku wjazdowym do Polski,  stawiła się 20 – letnia obywatelka Ukrainy. Podróżna, podczas prowadzonej odprawy, przedstawiła funkcjonariuszowi środki finansowe (USD), które miały pokryć koszty jej utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że  banknoty nie  posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu imitacji środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu imitacji pieniędzy.

Powiązane
Scroll to Top