Największa organizacja MMA w Europie po raz pierwszy zawita do Lublina. W sobotę, 27 kwietnia br. w hali Globus odbędzie się KSW 48. Kibice obejrzą osiem walk, m.in. pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej Romana Szymańskiego z Salahdine’em Parnasse oraz starcie Łukasza Jurkowskiego ze Stjepanem Bekavačem. Partnerem gali jest Województwo Lubelskie.

„To będzie nie lada gratka dla sympatyków sportów walki w naszym regionie. KSW to marka sama w sobie, lider wśród organizacji MMA w Europie oraz jedna z największych organizacji na świecie. Cieszę się, że w końcu kibice na Lubelszczyźnie także będą mogli emocjonować się walkami z udziałem najlepszych fighterów. Już dzisiaj zapraszam na wielkie, sportowe emocje”mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Chociaż Lublin już nieraz pojawiał się w planach jeżeli chodzi o organizację gali to po raz pierwszy w 15-letniej historii tej największej organizacji MMA w Europie, zawody zawitają do naszego miasta. Decyzja o organizacji tego wydarzenia w Lublinie to efekt starań między innymi Marszałka Województwa Jarosława Stawiarskiego.

W walce wieczoru o tymczasowy pas wagi piórkowej Roman Szymański zmierzy się z Salahdine Parnasse, określanym przez francuską prasę mianem „Kyliana Mbappe francuskiej sceny MMA”, Parnasse jest uważany za jedną z największych wschodzących gwiazd na Starym Kontynencie. 21-letni mieszkaniec Aubervillers stoczył do tej pory 13 pojedynków i jeszcze nie zaznał goryczy porażki. Reprezentant Trójkolorowych rozpoczął karierę w KSW od wygranej z Łukaszem Rajewskim, a w kolejnych dwóch starciach stanął naprzeciw byłych mistrzów kategorii piórkowej Artura Sowińskiego oraz Marcina Wrzoska i w fenomenalnym stylu wypunktował obu czempionów.

Powiązane
Scroll to Top