Wiceprezes ZNP nie przeprosił. Chełm podejmie kroki prawne - wlubelskim.pl

Wiceprezes ZNP nie przeprosił. Chełm podejmie kroki prawne

Prezydent Jakub Banaszek żąda przeprosin ze strony wiceprezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztofa Baszczyńskiego. W środę na konferencji ZNP, wiceprezes podał do publicznej wiadomości, że Chełm jako jedno z kilku miast w Polsce płaci wolontariuszom przeprowadzającym egzaminy gimnazjalne.

Doszło do rzeczy niezwykłej. Są samorządy, które płacą tym osobom z zewnątrz nawet 450 zł dziennie. Mówię o Zgierzu. Do tej pory mówiono nam, że praca nauczyciela, który przychodzi na egzamin jest traktowana jako wolontariat. Okazuje się, że można znaleźć pieniądze. W Chełmie 100 zł, w Rybniku 220 zł – mówił Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.

Reakcja ze strony Jakuba Banaszka była natychmiastowa. Do ZNP skierowane zostało pismo, w którym władze żądają przeprosin i sprostowania, w związku z naruszeniem dóbr osobistych miasta i pomówieniem. Ponadto Urząd Miasta Chełm chce aby ZNP na swój koszt umieściło oświadczenie we wszystkich mediach informacyjnych które powieliły kłamstwo dotyczące wypłacania wynagrodzeń wolontariuszom przeprowadzająctym egzaminy.

Jak można wyczytać na facebookowym profilu prezydenta Chełma, termin oczekiwanych przeprosin minął w czwartek o 15:00. Urząd Miasta poinformował, że w odpowiednim czasie zostaną podjęte stosowne kroki prawne. Nasuwa się pytanie co do formy – czy będzie to akt oskarżenia, pozew, czy zgłoszenie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa? Będziemy informować na bieżąco.

Monika

Monika

red.