Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie (fotorelacja) - wlubelskim.pl

Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie (fotorelacja)

Dziś w Lublinie odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w której udział wziął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz Premier RP Mateusz Morawiecki. Na spotkanie przybyło około 600 osób. 

Podczas konwencji zaprezentowano wszystkich 10 kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przemówienia wygłosili prezes Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki i kandydatka do PE, poseł Elżbieta Kruk.

„Mówimy „nie” euro, mówimy „nie” europejskim cenom. Mówimy: europejskie płace, a nie europejskie ceny. To jest obrona naszych interesów i nasz obowiązek wobec narodu. Walutę Euro kiedyś przyjmiemy, bo jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej, ale zrobimy to wtedy, gdy będzie to w naszym polskim interesie” – mówił podczas konwencji Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Swoje przemówienie wygłosił także Mateusz Morawiecki – „Mamy dziś najniższe bezrobocie od lat. Nie jest w interesie Polski przyjmowanie Euro! Chcemy odpowiedzialnego, zrównoważonego rozwoju całego kraju. Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają?” – mówił premier RP podczas wystąpienia.

Posłanka Elżbieta Kruk, jedynka do Parlamentu Europejskiego w okręgu lubelskim przypominała, że Europa odeszła od swoich wartości, leżących u jej podstaw – „Europa musi wrócić do swoich klasycznych wartości: greckich, rzymskich i chrześcijańskich! Stworzymy w Parlamencie Europejskim mocną drużynę, którą łączy program, pragnienie, by Polska była nowoczesna i jednocześnie dumna ze swoich tradycji” – zaznaczała.