Poseł z Biłgoraja usłyszał zarzuty. Miał kupić prawo jazdy - wlubelskim.pl

Poseł z Biłgoraja usłyszał zarzuty. Miał kupić prawo jazdy

Jest już gotowy akt oskarżenia przeciwko posłowi z Biłgoraja Piotrowi O. Według śledczych parlamentarzysta miał kupić prawo jazdy na ciężarówkę za nie mniej niż 1500 zł i nielegalnie się nim posługiwać. Akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie został wysłany już do Sądu Rejonowego w Biłgoraju.

Początkowo śledztwem zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Na początku tego roku zostało ono przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. W styczniu poseł zrzekł się immunitetu. Wtedy możliwe było postawienie mu zarzutów, a sprawa nabrała tempa.

Pod koniec marca skierowaliśmy akt oskarżenia do II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Biłgoraju. Dotyczy on dwóch osób, w tym Piotra O. – informował media Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Oskarżonemu postawiono łącznie cztery zarzuty. Pierwszy zarzut dotyczy przekupienia kwotą nie mniejszą niż 1500 zł Krzysztofa L., urzędnika z biłgorajskiego starostwa, w celu nielegalnego wydania prawa jazdy kategorii A i C. Kolejny związany jest z działaniami  zmierzającymi do wydania dokumentu. Ponadto poseł na podstawie fałszywych uprawnień miał przystąpić do kursu i egzaminu pozwalających mu prowadzić ciężarówki z naczepą. Śledczy zarzucają mu także posługiwaniem się nielegalnym dokumentem podczas drogowej kontroli.

Na konsekwencje wyciągnięte przez partię rządzącą wobec Piotra O. nie trzeba było długo czekać. Na początku marca został zawieszony w prawach członka PiS do czasu wyjaśnienia sprawy. Wkrótce po tym został pozbawiony funkcji przewodniczącego partyjnych struktur w powiecie biłgorajskim.

Monika

Monika

red.