Blisko 280 wydarzeń mają do wyboru mieszkańcy Lublina, którzy wezmą udział w Sezonie Lublin 2019. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 5 maja. Niemal połowa propozycji programowych nawiązuje do jubileuszu 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Przez 10 dni mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać za darmo z atrakcji turystycznych miasta.

Dzięki wyjątkowym obchodom 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, w 2019 roku, Lublin ma okazję przypomnieć o swojej istotnej roli w kształtowaniu europejskiej wspólnoty narodów. Przez dziesięć dni trwania Sezonu Lublin mieszkańcy i turyści naszego miasta będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty turystycznej Lublina. Dzięki współpracy z blisko czterdziestoma partnerami uczestnicy odwiedzą zarówno najsłynniejsze, jak i te mniej znane obiekty turystyczne miasta oraz wezmą udział w licznych spotkaniach, prelekcjach tematycznych, warsztatach, spacerach i aktywnościach sportowych. Zachęcam Państwa do odkrywania tajemnic Lublina” – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Każda osoba może wziąć udział w maksymalnie 2 wydarzeniach. Program przewiduje 49 warsztatów, 50 gier miejskich i questów a także 90 wycieczek i spacerów (w tym wycieczki kajakowe). Dla mieszkańców przygotowano 8600 miejsc. Zapisy na wybrane wydarzenia uruchomione zostaną za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu w dwóch terminach: 16 i 23 kwietnia 2019 roku. Zapisy stacjonarne prowadzone będą od 16 kwietnia 2019 r. w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

Powiązane
Scroll to Top