Zatrzymane papierosy z przemytu o wartości prawie 50 tys. zł, to efekty wspólnych działań funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG oraz Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzonych na terenie pow. hrubieszowskiego.

We wtorek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie oraz hrubieszowskiego Referatu Realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.  W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu hrubieszowskiego. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz pojazdu znajdującego się na jej terenie. W ich wnętrzu, funkcjonariusze SG i służby celno–skarbowej, ujawnili i zabezpieczyli prawie 70 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości blisko 50 tys. zł. W działaniach funkcjonariuszy wspierał pies służbowy IRON, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Jak ustalono, kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Czasowo była składowana na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju.

Właścicielem ujawnionego „trefnego towaru” okazał się być 22 – letni obywatel Ukrainy, który odpowie teraz za przewóz i przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych (art. 65 par. 1 i 3 kks). Dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi KAS.

 

Powiązane
Scroll to Top