Strajk nauczycieli. Egzaminy odbywają się bezproblemowo - wlubelskim.pl

Strajk nauczycieli. Egzaminy odbywają się bezproblemowo

Nie ma żadnych niepokojących sygnałów, a egzaminy odbywają się bez jakichkolwiek zakłóceń. Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Kurator Oświaty Teresa Misiuk poinformowali o przebiegu dzisiejszego egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej w województwie lubelskim. 

Do egzaminów gimnazjalnych przystąpiło dziś blisko 20 000 uczniów. Kuratorium jest w pełni przygotowane na wypadek gdyby zaszła potrzeba uzupełnienia składów komisji. Dzisiejszy dzień przebiegł spokojnie.

„Dzisiejszy dzień przebiegł spokojnie, bardzo nas to cieszy bo tego chcieliśmy dla uczniów. Dołączam się do podziękowań Pana wojewody dla osób, których praca złożyła się na to, aby te egzaminy się odbyły. Była to praca niełatwa, w trudnych warunkach, w stresie ale kolejny raz pokazaliśmy, że jednoczymy się nad celem, który jest dobry, bo chodziło nam o dobro uczniów” – mówiła Teresa Misiuk.

Wojewoda Lubelski zaapelował o spokój i wzięcie pod uwagę komfortu uczniów i ich rodziców, aby wokół egzaminów nie tworzyć atmosfery niepewności. Jak zapewnił liczba osób rezerwowych potrzebnych do zapewnienia przebiegu egzaminu jest wystarczająca. Jak informowała Teresa Misiuk, wiele osób, także emerytowanych nauczycieli zgłosiło się do kuratorium i zadeklarowało chęć pomocy przy przeprowadzeniu egzaminów. Wiele osób spontanicznie reagowało na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej i zgłaszało się osobiście lub telefonicznie.

Jutro gimnazjaliści przystąpią do części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek do egzaminu z języka obcego.