Port Lotniczy Lublin: Interwencja pirotechników. Wszystko przez beztroskę pasażera - wlubelskim.pl

Port Lotniczy Lublin: Interwencja pirotechników. Wszystko przez beztroskę pasażera

Pasażer, który pozostawił na terenie Portu Lotniczego Lublin S.A. bagaż bez opieki, został ukarany mandatem karnym. Roztargnienie podróżnego postawiło na nogi służby pirotechniczne Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

We wtorek (09.04.2019 r.)  tuż po godzinie 22.00 funkcjonariusze z Placówki SG w Lublinie na terenie Portu Lotniczego Lublin S.A. podjęli działania związane z pirotechnicznym rozpoznaniem bagażu. Pozostawiony bez opieki bagaż, przy wyjściu z hali przylotów, ujawniła w trakcie patrolu Służba Ochrony Lotniska. Po otrzymaniu tej informacji, funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym. W miejscu pozostawionego bagażu wygrodzono strefę bezpieczeństwa oraz dokonano analizy monitoringu. Funkcjonariusze ustalili, iż właścicielem pozostawionego bagażu, może być mężczyzna, który wcześniej przyleciał z Londynu. Już podczas realizacji czynności minersko – pirotechnicznych na miejsce zgłosił się 40 – letni mieszkaniec Lublina, który oświadczył, iż jest właścicielem bagażu.  Mężczyzna, który dokładnie opisał bagaż oraz jego zawartość, przyznał, iż pozostawił torbę bez opieki przez swoje roztargnienie. Podróżny po zakończeniu rozpoznania został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Zdarzenie to nie spowodowało utrudnień w odprawie granicznej oraz opóźnień w połączeniach lotniczych.

Pamiętajmy, że pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie, co wiąże się z wszczęciem odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Bagaż pozostawiony bez nadzoru bardzo często oznacza kłopoty, takie jak opóźnienia w komunikacji lotniczej oraz sankcje w postaci mandatu karnego w wysokości 500 zł.