Posłanka Elżbieta Kruk i Gabriela Masłowska spotkały się w niedzielne popołudnie z mieszkańcami powiatu lubartowskiego. Podobne spotkania odbywają parlamentarzyści w całym kraju, podczas których promują „Piątkę PiS” i odpowiadają na pytania wyborców.

„W ciągu roku będziemy przeznaczać 40 mld złotych tylko na sam program 500+. Te pieniądze trafią do polskich rodzin, do polskich domów. To są ogromne kwoty. Dla porównania, cały budżet państwa to wydatki rzędu 400 mld złotych” – podkreślała posłanka Gabriela Masłowska.

Wśród wypowiedzi z sali nie zabrakło głosów krytycznych wobec strajku nauczycieli. Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu przepraszali za brak odpowiedzialności swoich kolegów wobec uczniów. Padały także pytania o wsparcie finansowe najuboższych gmin, program Mieszkanie+, Fundusz Dróg Samorządowych, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych oraz o plany kandydatki do europarlamentu, posłanki Elżbiety Kruk co do obszarów jakimi zajmie się w Parlamencie Europejskim.

„Chcemy pójść do Europy żeby zmieniać Polskę, ale to będzie możliwe pod warunkiem, że zmienimy Europę tak żeby służyła wszystkim państwom członkowskim. Bo Europa będzie rozwijała się tylko i wyłącznie wówczas, kiedy będą równomiernie rozwijały się wszystkie państwa członkowskie, kiedy nie będzie superpaństwem. Jesteśmy przeciwni tym pomysłom pojawiającym się zarówno w unii jak i w Polsce w kręgach Koalicji Europejskiej. Nie chcemy więcej Europy w Europie” – zaznaczała Elżbieta Kruk.

 

 

 

 

 

Powiązane
Scroll to Top