Nauczyciele strajkują wbrew rodzicom? - wlubelskim.pl

Nauczyciele strajkują wbrew rodzicom?

W minionym tygodniu informowaliśmy o niezadowoleniu, którzy rodzice wyrażali w mediach społecznościowych, wobec zapowiedzianego strajku nauczycieli. Ich protest w Lublinie dotknie również placówek wychowania przedszkolnego.

– Strajk nauczycieli jest dla nas niewiarygodny, ze względu na to, że wpisuje się kalendarz wyborczy. Przede wszystkim razi to, że w sporze politycznym bierze się za zakładników nasze dzieci. W tej sytuacji bezczelnością jet apel o wyrozumiałość skierowany do nas przez nauczycieli – piszą na mediach społecznościowych poirytowani rodzice.

Nauczyciele i ich związki zawodowe uzasadniają protest koniecznością podniesienia ich wynagrodzeń. Rząd podjął negocjacje, jednak ich przebieg nie był satysfakcjonujący dla Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W lubelskich mediach społecznościowych pojawiły się grafiki, apelujące do nauczycieli o podjęcie przez nich strajku w wakacje.

Ich protest w całej Polsce rodzi wiele kontrowersji. W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla „Faktu” aż 70 procent ankietowanych negatywnie ocenia strajk nauczycieli w czasie matur i egzaminów ośmioklasistów.

https://www.rp.pl/Edukacja/190229449-Sondaz-Polacy-nie-popieraja-strajku-nauczycieli.html

Negatywnie o postawie nauczycieli wypowiedzieli się również ankietowani sondażu opublikowanego przez Wprost.

https://www.wprost.pl/kraj/10202411/najnowszy-sondaz-polacy-nie-chca-strajku-nauczycieli-podczas-egzaminow.html.

A co Państwo sądzicie o strajku nauczycieli. Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie  przygotowanej przez nasz portal.