W nadchodzący weekend na kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu związane z przebudową skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Drogowcy przystąpią do układania ostatniej warstwy nawierzchni.

Prace będą prowadzone na północnej i południowej jezdni ul. Krochmalnej, starodrożu ul. Krochmalnej, wokół wyspy skrzyżowania (ronda) oraz na wlotach ul. Lubelskiego Lipca ’80. Nawierzchnia będzie układana całą szerokością poszczególnych jezdni, stąd będzie konieczność całkowitego wyłączania ich z ruchu. Prace będą podzielone na etapy.

W pierwszej kolejności, w najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na północnej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie klubu jeździeckiego) i warstwa wiążąca na starodrożu ul. Krochmalnej. W tym czasie ruch w obu kierunkach przejmie południowa jezdnia ul. Krochmalnej (po stronie boiska), zaś starodroże zostanie „zaślepione” z zachowaniem dojazdu do stacji paliw (od strony skrzyżowania z ul. Betonową). W weekend zalecane zatem będzie omijanie rejonu inwestycji z wykorzystaniem ul. Stadionowej, ul. Muzycznej i ul. Nadbystrzyckiej.

Następnie, w poniedziałek lub ewentualnie we wtorek (8 lub 9 kwietnia), układana będzie warstwa ścieralna na południowej jezdni ul. Krochmalnej (jezdnia po stronie boiska). Wówczas obowiązywać będzie organizacja z ruchem obustronnym zorganizowanym na północnej jezdni ul. Krochmalnej (po stronie klubu jeździeckiego) i otwartym wlotem starodroża ul. Krochmalnej (na skrzyżowanie z ul. Diamentową).

Powiązane
Scroll to Top