Ćwiczenia policji na Arenie Lublin - wlubelskim.pl

Ćwiczenia policji na Arenie Lublin

Blisko 200 policjantów z Lubelszczyzny wzięło udział we wczorajszych ćwiczeniach na stadionie Arena Lublin. To część przygotowań służb mundurowych do zabezpieczenia Mistrzostw Świata U-20, które w maju rozpoczną się w Polsce, a część meczy zostanie rozegrana w Lublinie. Szkolenie zorganizował Oddział Prewencji Policji w Lublinie.

W ćwiczeniach wzięli udział policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz I Kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji KWP w Lublinie ze stanu osobowego KMP w Lublinie, Chełmie i Zamościu.

Policjanci przeprowadzili ćwiczenia w różnych wariantach sytuacyjnych, między innymi takie, w których konieczne jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Szkolenie takie to świetna okazja by doskonalić umiejętności funkcjonariuszy i podnoszenie kwalifikacji.

Zdajemy sobie sprawę, że skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych, w tym meczy piłkarskich zależy w dużej mierze od szkoleń i umiejętności naszych policjantów. Dlatego też przywiązujemy tak dużą wagę do tego, by ćwiczenia odbyły się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do autentycznych. Stąd obecność policjantów na stadionie Arena Lublin.” – czytamy w komunikacie lubelskiej Policji

Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej odbędą się w dniach 23 maja – 15 czerwca. W Lublinie zostanie rozegranych łącznie 9 spotkań, podczas których nad bezpieczeństwem czuwać będą także oddziały lubelskich funkcjonariuszy.